26 вересня, Вівторок, 2023
A- A A+

pc service PostgreSQLНалаштування кластера реплікації PostgreSQL на сервері Ubuntu 20.04

Крок 1 — Встановлення PostgreSQL

apt update

Потім встановіть пакет Postgres разом із -contribпакетом, який додає деякі додаткові утиліти та функції:

sudo apt install postgresql postgresql-contrib

Переконайтеся, що служба запущена:

sudo systemctl start postgresql.service

Крок 2 — Використання ролей і баз даних PostgreSQL

За замовчуванням Postgres використовує концепцію під назвою «ролі» для обробки аутентифікації та авторизації. Вони в чомусь схожі на звичайних користувачів і груп у стилі Unix.

Після встановлення Postgres налаштовується на використання ідентифікаційної автентифікації, що означає, що він пов’язує ролі Postgres із відповідним системним обліковим записом Unix/Linux. Якщо в Postgres існує роль, ім’я користувача Unix/Linux з тим самим ім’ям може ввійти як ця роль.

Процедура встановлення створила обліковий запис користувача під назвою postgres , яка пов’язана з роллю Postgres за замовчуванням. Існує кілька способів використовувати цей обліковий запис для доступу до Postgres. Один із способів — перейти до облікового запису postgres на вашому сервері, виконавши таку команду:

sudo -i -u postgres

Тоді ви можете отримати доступ до підказки Postgres, запустивши:

psql

Щоб вийти з підказки PostgreSQL, виконайте наступне:

\q

Для забезпечення високої доступності, надійності та відмовостійкості сервер баз даних PostgreSQL підтримує реплікацію. Це процес копіювання даних у режимі реального часу на кількох серверах для створення резервних копій для відновлення. У цьому типі налаштування первинний вузол називають головним , а сервери, які отримують репліковані дані, відомі як репліки або резервні вузли, як показано нижче.pc service PostgreSQL2

У більшості випадків ви налаштовуєте резервні репліки PostgreSQL, щоб забезпечити надлишковість даних і запобігти єдиній точці збою (SPOF). У випадку, якщо головний сервер виходить з ладу, ви можете підвищити будь-яку з реплік, щоб вона стала новим головним. За конструкцією PostgreSQL дозволяє запускати репліки в режимі гарячого очікування . Це здатність резервних вузлів приймати підключення та операції лише для читання. Це дозволяє розподілити тягар операцій інтенсивного читання на весь кластер.

server-1: Master 10.10.10.100

server-2: Slave1 10.10.10.101

server-3: Slave2 10.10.10.102 (при потребі)

1. Налаштовуємо головний вузол (Master)

SSH на головний сервер (10.10.10.100) і виконайте наведені нижче дії, щоб внести зміни в конфігурацію.

sudo -u postgres psql

Введіть пароль postgresкористувача та натисніть ENTER, щоб продовжити. Далі введіть CREATE ROLEкоманду нижче, щоб налаштувати виділений repl_userобліковий запис з REPLICATIONпривілеями. Замінити EXAMPLE_PASSWORDна сильне значення. Пізніше ваш вузол репліки використовуватиме облікові дані repl_userдля підключення до головного вузла для отримання даних реплікації.

postgres-# CREATE ROLE repl_user WITH REPLICATION LOGIN PASSWORD 'My_PASSWORD';

Вийдіть із бази даних PostgreSQL.

postgres-# \q

Далі скористайтеся, nanoщоб відкрити файл конфігурації PostgreSQL за замовчуванням.

$ sudo nano /etc/postgresql/12/main/postgresql.conf

Відкривши наведений вище файл, знайдіть listen_addresses директиву. Цей параметр дозволяє вказати інтерфейс, за яким сервер прослуховує з’єднання. Для цього налаштування ви хочете, щоб сервер бази даних слухав інтерфейс приватної IP-адреси.

...

listen_addresses = '10.10.10.100' ... # what IP address(es) to listen on;

...

Далі знайдіть wal_level. Цей параметр визначає, скільки інформації записується до файлу Write Ahead Log(WAL).

...

wal_level = logical

...

Далі знайдіть wal_log_hintsдирективу. За замовчуванням це значення дорівнює off.

...

wal_log_hints = on

...

Збережіть та закрийте /etc/postgresql/12/main/postgresql.confфайл, коли завершите редагування.

Далі ви внесете кілька змін у /etc/postgresql/12/main/pg_hba.confфайл, який все ще знаходиться під головним вузлом. У цьому файлі ви включите IP-адресу вузла репліки, щоб він міг підключитися до головного вузла. Відкрийте /etc/postgresql/12/main/pg_hba.confфайл за допомогою nanoдля редагування.

$ sudo nano /etc/postgresql/12/main/pg_hba.conf

Далі додайте записи нижче в нижній частині файлу, щоб дозволити вашій репліці node( 10.106.0.2) підключитися до головного repl_userоблікового запису.

host  replication   repl_user    10.10.10.101/32      md5

Збережіть і закрийте /etc/postgresql/12/main/pg_hba.confфайл. Потім перезапустіть сервер PostgreSQL на головному вузлі, щоб застосувати нові зміни.

$ sudo systemctl restart postgresql

Тепер ви налаштували головний сервер і тепер можете підключити резервний сервер, щоб почати реплікацію даних у режимі реального часу.

2. Налаштовуємо вузол репліки (Slave)

Сервер репліки( 10.10.10.101) повинен десь почати, перш ніж він зможе почати реплікацію даних з головного.

Найкращий спосіб ініціалізації або завантаження сервера репліки - скопіювати файли даних головного сервера за допомогою pg_basebackupутиліти. SSH до сервера репліки та виконайте наведений нижче процес, щоб створити базову копію даних головного сервера.

Переконайтеся, що сервер PostgreSQL не працює на сервері репліки, зупинивши postgresqlслужбу.

$ sudo systemctl stop postgresql

Все ще на сервері репліки скористайтеся командою Linux rm, щоб видалити всі файли в каталозі даних PostgreSQL /var/lib/postgresql/12/main/

$ sudo rm -rv /var/lib/postgresql/12/main/

Далі запустіть pg_basebackupна сервері репліки, щоб скопіювати дані з головного сервера, використовуючи наступні параметри.

sudo pg_basebackup -h 10.10.10.100 -U repl_user -X stream -C -S replica_1 -v -R -W -D /var/lib/postgresql/12/main/

Далі виконайте таку команду на своєму вузлі репліки, щоб переконатися, що файли даних належним чином належать postgresкористувачу.

$ sudo chown postgres -R /var/lib/postgresql/12/main/

Тепер у вашому вузлі репліки є правильні файли даних, тепер ви можете відкрити його як вузол гарячого очікування.

$ sudo systemctl start postgresql

У цьому посібнику ви дізналися про різні методи реплікації, які підтримуються сервером баз даних PostgreSQL, а також їх плюси, мінуси та варіанти використання. Ближче до кінця посібника ви налаштували кластер реплікації за допомогою моделі обробки потоку PostgreSQL і зможете реплікувати дані на двох серверах. Використовуйте цей посібник для впровадження резервного копіювання PostgreSQL в реальному часі, кластерів аварійного відновлення та налаштувань високої доступності.

додаткові джерела:

vultr.com

digitalocean.com